Két hatalmas tudású mikológus, két fantasztikus tanár, két régi barát és több mint húsz év munkája. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy én lektorálhattam a könyvet, így sokszorosan örvendek a megjelenésének. Hogy kinek ajánljuk? Mindenkinek, aki járja a természetet, akit rabul ejtenek Erdély végtelen rengetegei, kezdő gombászoknak, akik most ismerkednek az erdő kincseivel és haladóknak, hogy újabb fajokkal bővítsék tudásukat.


